Łukasz Brządkowski
Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa
Prezes Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, koordynator projektu Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta. Działalność społeczną rozpoczął w 2008 roku jako animator lokalny w projekcie III Filary.
W latach 2009 – 2011 współpracował ze Stowarzyszeniem Pomost przy realizacji trzech edycji Festiwalu Zdarzenia. Obecnie animator w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Skład Rady I kadencji: 2014-2015
Małgorzata Ciecholińska
Stowarzyszenie Przestrzeń Kultury ZEBRA
Edukatorka antydyskryminacyjna i genderowa. Mam wieloletnią praktyką działania w obszarze animacji społecznej i kultury oraz edukacji globalnej. Od 2004r. jestem związana z lokalnymi organizacjami i grupami nieformalnymi. Moje doświadczenie pracy ze społecznością oparte jest na animowaniu grup do podejmowania działań opartych na idei pomocniczości, samopomocy, oddolnych inicjatyw.
Magdalena Grabowska
Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Tczewie
Jestem koordynatorem Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej w której organizuje nową przestrzeń w społeczności lokalnej Starego Miasta. Zbudowałam nowy charakter placówki, posługując się metodami animacji społeczności lokalnej, dzięki czemu świetlica nabrała charakteru domu sąsiedzkiego. Mam doświadczenie jako animator społeczny, kurator społeczny, streetworker, pedagog, wychowawca asystent rodziny.
Michał Kargul
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskie w Tczewie
Jestem historykiem, regionalistą, działaczem społecznym i nauczycielem. Studiowałem historię i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. W 2009 roku obroniłem pracę doktorską. Jestem autorem artykułów naukowych i popularyzatorskich z zakresu historii oraz funkcjonowania pomorskiego ruchu regionalnego. Jestem członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (ZKP) i Instytutu Kaszubskiego oraz współredaktorem rocznika „Teki Kociewskie”.
Paulina Kremer
Fundacja Pokolenia
Jestem trenerką – prowadzę szkolenia z zakresu planowania i realizacji inicjatyw, kompetencji społecznych, a także debatowania. Zajmuję się wspieraniem organizacji pozarządowych, edukacja obywatelską młodzieży, prowadzę m.in. młodzieżowy klub debatancki. Angażuję się w różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie związane z prawami człowieka i edukacją globalną. Współtworzyłam Centrum Wolontariatu w Tczewie.
Marek Modrzejewski
Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewia"
Działalność społeczną rozpocząłem w 1989 roku w Komitecie Obywatelskim. Współtworzyłem strukturę samorządową będąc wiceburmistrzem, starostą, radnym powiatowym.
Samorząd to pierwszy etap na drodze budowania społeczeństwa obywatelskiego, kolejnym powinno być przekazanie części zadań publicznych obywatelom skupionym w organizacjach pozarządowych.
Obecnie kieruję biurem Lokalnej Grupą Działania ,,Wstęga Kociewia”. Działam na rzecz aktywizacji obszarów wiejskich poprzez program Leader.
Mariusz Portjanko
Stowarzyszenie „Kolory Życia”
Od 19 lat czynnie działam w organizacjach pozarządowych. W latach 2003 – 2011 społecznie pełniłem funkcję Komendanta Hufca ZHP w Tczewie Od 2008 roku jestem z-ca prezesa stowarzyszenia Kolory Życia. Jako działacz i wolontariusz współpracowałem z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz organami administracji publicznej. Aktywnie współpracuję z samorządem miasta Tczewa.
Sławomir Kensicki
Klub Sportowy Sobieski Gniew
Absolwent AWFiS w Gdańsku, trener II klasy, od 20 lat zaangażowany w działalność pozarządową - KL LECHIA Gdańsk, założyciel i prezes zarządu Klubu Sportowego SOBIESKI Gniew. Jeden z inicjatorów i założyciel GROP w Gniewie, pierwszy jej przewodniczący. Współtwórca wieloletniego Programu Współpracy Gminy Gniew z Organizacjami Pozarządowymi. Niepoprawny optymista.
Krystyna Gierszewska
Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet
Mieszkam w Lignowach Szlacheckich. Od 2006r. jestem prezesem Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet. Podejmuję działania integrujące i wspomagające rozwój 3-sektora na terenie powiatu tczewskiego. Dbam także o dziedzictwo kulinarne Regionu. Dałam początek wielu inicjatywom np. sympozjum kulinarne „O jeściu na Kociewiu”. Zarejestrowałam cztery potrawy na ogólnopolskiej Liście Produktów Tradycyjnych.
Marzena Modrzejewska
Fundacja Jedynka Dzieciom z Pelplina
Moją pasją jest świat. Lubię go poznawać i zmieniać. Jedno i drugie można robić na wiele sposobów. Dlatego zainicjowałam powstanie dwóch organizacji pozarządowych (Fundacja Jedynka Dzieciom, Stowarzyszenie ,,Wesoła Stonoga), w których wykorzystuję swoje wykształcenie pedagogiczne i wolę działania na rzecz lokalnej społeczności. Sporo już mi się udało (zbudować i zorganizować), ale prawdziwym sukcesem będzie, gdy także inni uwierzą że można swój świat zmienić na lepsze.
Kontakt : marzennabmodrzejewska@wp.pl
Anna Czerny-Budda
Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
Nauczyciel i wychowawcą w SOSW w Tczewie. Moje pierwsze doświadczenie w działalności społecznej związane są z wolontariatem, a później pracą zawodową w organizacji pozarządowej (od 1995r.). Jako wolontariuszka prowadziłam zajęcia aktywizujące dla dzieci, młodzieży i dorosłych w świetlicach szkolnych i DPSach. Staram się, żeby podejmowane przeze mnie działania były kierowane do ludzi młodych, pobudzały ich aktywność społeczną i świadomość obywatelską.
Krzysztof Urban
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew
Zajmuję się animacją działań społecznych i kulturalnych. Działam w kilku organizacjach i radach: Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego, Związek Stowarzyszeń GRUPA PROKULTURA, Fundacja im. Jana III Sobieskiego, Fundacja Jedynka Dzieciom, Stowarzyszenie Zwykłe Gniewska Grupa Obywatelska, Powiatowa Rada Pożytku Publicznego w Tczewie, Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych, Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia.
Beata Owsiak
Stowarzyszenie Miłośników Pelplina
Uczę matematyki i fizyki w Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie. Jestem redaktorem codziennej audycji dla dzieci „Głosik” w Radiu Głos. Należę do zarządu w dwóch stowarzyszeniach: Stowarzyszenie Miłośników Pelplina i Katolickie Stowarzyszenie Nauczycieli Pomorza. Chcę pomagać w formowaniu się pokolenia odpowiedzialnych, twórczych ludzi, aktywnie kształtujących własne życie i środowisko lokalne.